Czas szybko biegnie i klasa 3C już niedługo kończy szkołę. Rodzi się pytanie –co dalej, co robić, gdzie skierować swe kroki?... Aby nieco rozwiać dylematy naszych słuchaczy udaliśmy się z wizytą do Powiatowego Centrum Kształcenia Ustawicznego w Chrzanowie, aby poznać ofertę edukacyjną dla osób dorosłych kończących liceum. Słuchacze poznali możliwości kształcenia w zawodach w szkole policealnej i na kwalifikacyjnych kursach zawodowych, zdobyli wiedzę na temat kierunków w jakich mogą się dalej kształcić i jak wygląda nauka w PCKU. Mieli także możliwość obejrzeć pracownie zawodowe. Najbardziej różnorodne uczucia wzbudziły bardzo realistyczne manekiny w pracowni higieny :)
Kończąc szkołę, dobrze mieć sprecyzowane cele i kierunki własnego rozwoju. Ta wizyta pozwoliła naszym słuchaczom poznać możliwości rozwoju własnej kariery zawodowej.
21 marca br. odbył się w naszej szkole konkurs ekologiczno-zdrowotny przygotowany przez prof. Barbarę Wawrzyniak oraz prof. Beatę Urbańczyk. W konkursowe szranki stanęły trzy klasy: 2A, 2B, 3C. Słuchacze mieli wykonać zadania w trzech kategoriach:
- wiosenno-ekologiczne nakrycie stołu,
- zdrowa, najlepiej warzywna potrawa
- szkice węglem – o tematyce wiosennej.
W Jury konkursowym zasiadali: p. Dyrektor Anna Kulczyk, p. Barbara Janda oraz przedstawiciele klas: Klaudia Imiołek z klasy 2A, Aleksandra Wyrobiec z klasy 2B i Patryk Pawłowski z klasy 3C.
Dla sprawiedliwości słuchacze będący w jury nie oceniali swojej klasy.
Słuchacze stanęli na wysokości zadania, na pięknie udekorowanych stołach stanęły pyszne potrawy: ciasto ze szpinakiem, sałatka wiosenna, pieczone buraczki, własnoręcznie pieczony chleb, kiełki, jajeczka przepiórcze itp. Natomiast w konkurencji wymagającej zdolności plastycznych wyłoniły się dwa niezwykłe talenty artystyczne. Najpiękniejsze nakrycie stoły wykonała klasa 2A, klasa 2B z kolei zabłysnęła chlebem z żurawiną i innymi przysmakami, natomiast szkice węglem bezapelacyjnie wygrała klasa 3C, która zdobyła nagrodę główną konkursu. Nagrodę ufundowała stawiając na zdrowie p. Barbara Wawrzyniak – były to pyszne jabłka
Pierwszy dzień wiosny przebiegał bardzo swobodnie, wesoło i ekologicznie.
W piątek 29 marca 2019 r. miała miejsce w naszej szkole trzecia już konferencja naukowa pod tytułem „Kiedy mądry jest głupi… Rzecz o inteligencji emocjonalnej”. Konferencja zorganizowana była we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Chrzanowie oraz Powiatowym Urzędem Pracy w Chrzanowie pod honorowym patronatem Starosty Chrzanowskiego. Przybyli na nią dyrektorzy szkół, pedagodzy oraz młodzież szkół ponadgimnazjalnych powiatu chrzanowskiego. Po powitaniu gości przez panią Dyrektor Annę Kulczyk, uroczystego otwarcia konferencji dokonał Wicestarosta Powiatu Chrzanowskiego, pan Bartłomiej Gębala.
Uwaga! Zmiana w planie zajęć w dn. 27 i 28 kwietnia dla klasy 3Z. Więcej informacji w zakładce Liceum zaoczne.
Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych włączyło się dzisiaj po raz kolejny w ekologiczną akcję sadzenia drzew. Organizatorem akcji jest Polskie Towarzystwo Tatrzańskie w Chrzanowie i Nadleśnictwo Chrzanów.
Kwiecień przynosi ze sobą nie tylko radość wiosny, ale i smutek pożegnań… 25 kwietnia br. mury szkoły opuściła klasa IIIC, której wychowawczynią była prof. Aleksandra Marzec. Na ten moment się czeka, chce się już mieć świadectwo szkoły w dłoni, ale emocje związane z pożegnaniem miejsca, w którym spędziło się 3 lata, są duże...
Bardzo piękną uroczystość pożegnania klasy IIIC przygotowały klasy IIA i IIB pod kierunkiem p. Jolanty Szczepańskiej. Miały miejsca występy muzyczne naszych słuchaczy: Bartłomieja Wojciechowskiego (gitara, śpiew), Aleksandry Rosy (recital) oraz Wiktorii Kosowskiej (śpiew). Na zakończenie, przy utworze grupy Queen "We are the champions", podarowano abiturientom małe upominki… balonowe kwiatuszki i miecze :) Po części artystycznej głos zabrała pani Dyrektor. Wręczono nagrody szczególnie wyróżniającym się słuchaczom, a także doceniono tych, którzy byli w tej klasie od samego początku.
Ukończenie szkoły to prawdziwy sukces, to kolejny krok w samorozwoju, to trampolina w przyszłość. Kochani Absolwenci – powodzenia!